Адаптація до школи

Адаптація до школи займає від 2 до 6 місяців. У цей період дитина відчуває високе нервове і психічне навантаження. Головна батьківська задача в цей період - допомогти дитині адаптуватися до школи. Поговоримо про те, як допомогти дитині пройти період адаптації з найменшими втратами.

Зі вступом до школи життя дитини кординально змінюється.

~ Нова ведуча діяльність (навчання), тепер діти цілеспрямовано займаються навчанням.

~ Новий соціальний статус - школяр, учень, і відповідно до цього змінюється ставлення до дитини

~ Зміна розпорядку дня дитини і всієї родини

~ Новий шкільний колектив

~ Новий значимий дорослий (учитель)

~ Взаємовідносини в сім'ї

Батьки в цей період повинні бути особливо чуйні і дбайливі по відношенню до своєї дитини. Будь-які зміни в поведінці їх малюка повинні бути для них сигналом, адже наше завдання не тільки в тому, щоб наші діти отримали гарну освіту, але і в тому, щоб вони зберегли своє фізичне та психічне здоров'я.

Кілька нескладних рекомендацій які допоможуть полегшити період адаптації до школи.

1. Заохочуйте малюка до навчання, формуйте позитивне ставлення до нових знань, якщо навчання у школі буде пов`язано з позитивними емоціями – це залог успішного навчання

2. Постарайтесь одразу сформувать новий роспорядок дня, це допоможе знизити невизначеність нових умов життя і триворжність

3. Виділяйте час для відпочінку і активної діяльності. Після повернення із школи дозвольте дитині де який час займатись улюбленими справами. Дитина не може одразу стати дорослою, дозвольте своє сину або дочці ненадовго повертатись у дитинство.

4. Підтримуйте та розвивайте в дитині впевненість у своїх силах.

5. Підтримуйте дитину емоційно, щиро цікавтеся його шкільним життям. Ставте відкриті питання, що носили би емоційне забарвлення. Наприклад: Який урок тобі найбільше сподобався; Що найцікавіше було сьогодні у щколі; В які ігри ви грали на перерві? Самі приймайте активну участь у житті класу.

6. Проявляйте терпіння і увагу до дитини. Не ругайте образливими словами за невдачі у навчанні і за те що дитина не може щось зрозуміти. Не порівнюйте успіхи дитини з іншими дітьми.

7. Виконання домашнього завдання не повинно перевищувати 1 години, робіть перерви як у школі, але не для того щоб дивитись телевізор, зробіть фізичні вправи або потанцюйте з дитиною. Якщо дитина не встигає виконувати завдання протягом години, порадьтесь з вчителем.

Кiлькiсть переглядiв: 347